суботу, 23 січня 2016 р.

Відкритий урок Тема. Людські чесноти

Тема.  Людські чесноти      
Мета: продовжити знайомити учнів з людськими чеснотами; учити характеризувати події і явища як прояви добра і зла; розкрити моральний зміст доброти; сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих та гуманних вчинків; виховувати бажання творити добро, жити за правилами моралі.



Тип уроку: інтегрований : Я у світі \ Урок позакласного читання\ Музичне мистецтво
Обладнання: мікрофон, картки для завдань у групах, журнали для колажу, гітара, вислови, мультимедійна дошка, різнокольорові листочки, підручники «Перемагай зло добром», заповіді Ісуса Христа
                                      Хід уроку
I.            Організація класу
Учитель:
Любі гості, добрий день!
Любі діти, добрий день!
Зичу праці та пісень.
А ще, друзі, всім бажаю
сил, натхнення на весь день.
Діти:
Добрий день! Добрий день!
Дякуєм за побажання!
На урок берем з собою
Знання, навички й старання.
Учитель:
                Урок почать прийшла пора,
                Сідайте тихо, дітвора.

II.            Мотивація навчально – пізнавальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

-         Про які людські чесноти ми вели мову на попередніх уроках?
( відповіді дітей)
-         Прочитайте на екрані девіз нашого уроку:
                     Пам’ятай!
     Нехай тепер ти ще маля,
     Та треба вже учитись
     Творити добро на планеті Земля!

-         Отже, про що піде мова на уроці?
-         А щоб наш урок був цікавим, плідним,  треба…
( на дошці)
                    Не просто слухати, а чути.
                    Не просто дивитись, а бачити.
                    Не просто відповідати, а міркувати.
                    Дружно й  плідно працювати.

III.            Опрацювання матеріалу.
1. Складання « асоціативного куща»
        -   В одній казковій країні живе Добре сімейство. Давайте ознайомимось з його представниками:
                                                          доброта                 

Добро
                              любов                                    чутливість  
              милосердя                                                    порядність
   ввічливість                                                                        щедрість
          співпереживання                                                          великодушність    
       мужність                                                               працьовитість                                                          
              терпіння                                                     повага
                    чемність                                            дружба
                                        чутливість                уважність
                                                  ніжність

    -Добре сімейство намагається зробити світ добрішим, щоб люди любили один одного, братів наших менших. Вони вчать нікому не робити боляче ні словами, ні думками, ні діями. Але Добре  сімейство не має таких чарів, щоб в одну мить перемогти Зло та його слуг:

Зло
                                              жорстокість
                        байдужість                                             заздрість
                 зазнайство                                                           підступність
                боягузтво                                                            ненависть
                  гордість                                                             образа
                    неслухняність                                             помста
                                            брехня                      зажерливість
                                                          лінощі

- А в якому сімействі ви хотіли б жити?

              2.  Словникова робота
                        Добро-корисна справа, вчинок.
                        Доброта- чутливе, добре ставлення до людей.
                        Зло- справа, вчинок, що завдає іншим болю, викликає страждання.
           
           3.  Робота в групах
                        1 група-   вправа «Знайдіть відповідності»
                        2 група-  вправа « Незакінчене речення»
                        3 група-  вправа «Колаж»

           4. Бесіда.  Метод  «Мікрофон»
 - То які потрібно робити справи?
 - Що легше зробити: допомогти чи образити?
      (Образити, бо ображають бездумно. Щоб допомогти, треба розібратися, як вчинити правильно, мудро, вивчити обставини, умови)

            5. Фізкультхвилинка
   
    Дав Господь нам рученята,,
   Щоб для нього ми  трудились    (вправи для рук).
   Дав Господь нам оченята,
   Щоб на світ Божий дивились     ( вправи для очей).
   Дав Господь нам ноженята,
   Щоб по світу ми ходили              (ходьба).
   Дав Господь нам розум,
   Щоб добро творили                     ( гладять себе по голівці).
   Дав Господь нам душу й серце,
   Щоб Бога і людей любили           (показують).

IV.            Робота над оповіданням «Хатина серця»
1. Читання оповідання сильними учнями (1 частина)
2.Перевірка сприймання твору.
- На що схожа хатина Олега?
-Хто жив в Олеговій хатині?
-Коли злі вчинки ввійшли в серце хлопчика?
                 3.Самостійне читання тексту учнями(2 частина)
                 4. Робота над змістом прочитаного
  -Хто допоміг Олегові звільнитися від злих друзів?
-Що змінилося в житті Олега, коли в його серці оселився Ісус?        
                 5. Читання  звернення Марійки Шевчук до дітей
                 6. Читання  Божих заповідей
- У Біблії записано: «Не роби іншим того, чого б не хотів би, щоб робили тобі»
-З давніх-давен відомо, що доброта приносить користь людині. Доброзичливі люди добре почуваються і довше живуть. Про добрих, чесних, співчутливих дітей кажуть, що у них «кришталево чисті душі». Медики стверджують, що сварки, образи, приниження негативно впливають на організм людини. Про злих, жадібних, брехливих, жорстоких людей кажуть, що у них « чорні душі». Потрібно змалку намагатися не заплямувати свою душу поганими вчинками, негативною поведінкою.
- А допоможуть вам перемагати Зло  заповіді Ісуса. Прочитайте їх.

V.            Узагальнення вивченого.
                                                             Дослід
-           Уявіть собі, що це — ваша душа. Чиста, незаплямована ні обма­ном, ні нечесними вчинками. Але з вами щось трапилось, і ви одного разу сказали неправду (додає фарби), або зробили негарний вчинок (знову доливає фарби). Душа ваша помутніла, їй важко, вона страждає, болить. Ви не винесли цих душевних мук і в усьому зізналися (вливає «Білизну» — засіб для відбілювання).
-         —  Якою знову стала вода? (Чистою, прозорою)
-         —  Чого нас може навчити цей дослід? (Людей не можна обманювати, ображати. )



VI.            Підсумок уроку

        1.Домашнє завдання 

                            Творча робота «Дерево життя»
-         Кажуть, що за життя людина повинна посадити дерево.
-         Я вам теж пропоную намалювати дерево свого життя за такою схемою:
·        корінь – мета і сенс життя
·        стовбур – уявлення про себе ( який ти є)
·        гілки – якості, які б хотілося мати, мрії ,бажання
·        плоди – якості, які вже є, здійснені мрії та бажання

    2.Пісня + відео  «Люби цей світ»















Немає коментарів:

Дописати коментар